Mogę to zdecydowanie zdementować, to absolutny fake news - tak rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odniosła się do doniesień wPolityce.pl, że minister finansów Teresa Czerwińska pod koniec lutego w rozmowie z premierem podała się do dymisji. Rzeczniczka zapewniła, że Czerwińska uczestniczyła w tworzeniu m.in. "nowej piątki" PiS.

Portal wPolityce.pl podał w środę, że minister finansów pod koniec lutego w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim podała się do dymisji. "Szef rządu jej jednak nie przyjął. Zdarzenie miało miejsce kilka dni po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. nowej piątki PiS" - podał portal.

"Mogę to zdecydowanie zdementować, to są absolutne - jak państwo to mówicie - fake newsy, nieprawdziwe informacje. Pani profesor, minister Czerwińska na każdym etapie uczestniczyła w tworzeniu programów, ostatnio nowej piątki, wcześniej, odkąd podjęła stanowisko ministra finansów, w całej realizacji programów PiS" - powiedziała Kopcińska, pytana przez PAP o doniesienia portalu. "Resort finansów jest dla wszystkich (...) kluczowym resortem" - zaznaczyła.

"Czasami toczą się trudne rozmowy międzyresortowe, bo musi być osoba, która budżet spina i trzyma w ryzach. Wcześniej był to premier Morawiecki, a teraz jest to profesor Teresa Czerwińska" - powiedziała rzeczniczka rządu.

Reklama

"Chcę powiedzieć jedno: jesteśmy wdzięczni pani profesor Czerwińskiej, minister finansów, za to, że tak profesjonalnie zajmuje się budżetem państwa polskiego" - zaznaczyła Joanna Kopcińska.