Policja zatrzymała mężczyznę, który w wiadomości wysłanej drogą elektroniczną groził śmiercią sędziom i pracownikom jednego z wydziałów Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. 30-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych i trafił do aresztu.

W minioną niedzielę mężczyzna wysłał mejla do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu z groźbą pozbawienia życia.

"W związku z aktualną sytuacją w kraju, po ataku nożownika w Gdańsku, groźba ta wzbudziła duże obawy pracowników sądu, dlatego niezwłocznie po jej odebraniu poinformowali o zdarzeniu sądeckich policjantów. Jeszcze tego samego dnia, dzięki współpracy sądeckich i krakowskich funkcjonariuszy, mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo został zatrzymany w stolicy Małopolski" – poinformowała PAP Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjanci przeszukali dwa mieszkania 30-latka w Nowym Sączu i w Krakowie, zabezpieczając sprzęt komputerowy i telefon komórkowy. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem sędziów i pracowników cywilnych sądu. Za to przestępstwo grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

Po wniosku prokuratury sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.