"Serdecznie zapraszamy na spotkanie radnych sejmików województw, członków zarządów, które odbędzie się 19 stycznia 2019 roku o godz. 12.00 w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Spotkanie dotyczy zasad prowadzenia polityki rozwoju w Polsce" - napisano w zaproszeniu, które władze ugrupowania wystosowały do swoich działaczy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

"Będzie to pierwsza z cyklu konferencji programowych PiS" - zapowiedział w rozmowie z PAP jeden z polityków z kierownictwa ugrupowania.

Podczas spotkania zaplanowano wystąpienie lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także kilku ministrów rządu Mateusza Morawieckiego.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński - jak wynika z zaproszenia wysłanego do działaczy PiS - ma mówić m.in. na temat "polityki rozwoju i dokumentów rządowych dotyczących rozwoju".

Z kolei minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji ma poruszyć temat inwestycji drogowych i kolejowych. Natomiast wystąpienie szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego ma dotyczyć polityki zdrowotnej w kontekście zadań samorządowych.

W jesiennych wyborach samorządowych działacze PiS wygrali w dziewięciu sejmikach województw: dolnośląskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, śląskim oraz świętokrzyskim. Łącznie członkowie PiS zdobyli 254 na 552 mandaty w skali kraju. (PAP)

autor: Rafał Białkowski