Escape room przy ul. św. Stanisława w Kaliszu decyzją straży pożarnej został zamknięty - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy kaliskich strażaków Radosław Marek.

Marek poinformował, że 7 stycznia strażacy w asyście policji przeprowadzili kontrolę w jedynym działającym w Kaliszu escape roomie przy ul. św. Stanisława. Po kontroli pokój zagadek zamknięto. Dodał, że kontrola odbyła się dopiero 7 stycznia, bo "wcześniej było to niemożliwe ze względu na brak kontaktu z właścicielem".

"Wszelkie informacje dotyczące przyczyny zamknięcia kaliskiego obiektu zostaną udzielone zbiorowo przez rzecznika wojewódzkiego PSP w Poznaniu po zakończeniu kontroli wszystkich tego typu obiektów w Wielkopolsce" – powiedział PAP Marek.

Z nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł, PAP dowiedziała się, że lokal zamknięto, ponieważ pokoje nie spełniały wymagań przepisów przeciwpożarowych.

4 stycznia, w dniu tragedii w koszalińskim escape roomie, na fanpagu kaliskiego pokoju zagadek pojawiła się informacja, że działalność lokalu zostaje zawieszona do odwołania. Później fanpage został usunięty.

Z właścicielem escape roomu w Kaliszu nie udało się PAP skontaktować, jego telefon jest wyłączony.(PAP)

Autor: Ewa Bąkowska