W niedzielę odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego ulicami Warszawy przebiegną uczestnicy 13. biegu "Policz się z cukrzycą". W związku z tym warszawiaków czekają utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Bieg "Policz się z cukrzycą" odbędzie się w niedzielę w godz. 13.30-15. Uczestnicy ruszą sprzed głównej sceny WOŚP na pl. Defilad i przebiegną pod ul. Marszałkowską tunelem w ciągu ul. Złotej. Dalej pobiegną ulicami: Jasną, Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską przez pl. Piłsudskiego, Wierzbową przez pl. Teatralny, Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Ossolińskich do pl. Piłsudskiego i dalej Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Świętokrzyską, Jasną i tunelem w ul. Złotej do mety na pl. Defilad.

W związku z tym, że trasa biegu poprowadzona jest przez ścisłe Centrum Warszawy, okoliczne ulice będą wyłączane z ruchu samochodów. Nie będzie można skręcić z Marszałkowskiej w Świętokrzyską i Królewską oraz na pl. Defilad. Zamknięty zostanie także skręt z Al. Jerozolimskich w Kruczą oraz przejazd w ciągu ul. Kruczej w kierunku pl. Powstańców Warszawy. Na ulicach: Królewskiej (od pl. Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia), gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Ossolińskich, Fredry, Canaletta, Bednarskiej i Wierzbowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju.

Reklama

Podczas biegu autobusy zostaną skierowane na objazdy. Linie 102 i 105 pojadą ulicami Kruczkowskiego i Książęcą, a dalej Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Linie 107 i 111 będą kursowały Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Linie: 116, 178, 180, 503 i 518 jadąc w kierunkach południowych, zjadą z Miodowej przez Kapucyńską w al. Solidarności i dalej z pl. Bankowego pojadą Marszałkowską. W kierunkach północnych pojadą Marszałkowską i Andersa. Autobusy linii 128 i 175 z Al. Jerozolimskich pojadą na pl. Trzech Krzyży, gdzie będą miały przystanek końcowy. Linia 222 z kolei pojedzie Emilii Plater na pl. Grzybowski. Z powrotem pojedzie ulicami Królewską i Marszałkowską.

Ponadto około godz. 20, w czasie finału zbiórki WOŚP na pl. Defilad możliwe będzie zamknięcie na kilkanaście minut ruchu na Marszałkowskiej pomiędzy Świętokrzyską a rondem Dmowskiego. W tym czasie autobusy linii 520 zostaną skierowane objazdem ul. Emilii Plater. W przypadku długotrwałego wyłączenia ruchu tramwajowego na Marszałkowskiej, linie: 4, 15, 18 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ulicami Nowowiejską – al. Niepodległości – Chałubińskiego do al. Jana Pawła II.