Kilkadziesiąt nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej stwierdzili dolnośląscy strażacy kontrolujący w sobotę w regionie escape roomy. Na Dolnym Śląsku jest 105 takich obiektów, w większości we Wrocławiu.

Jak powiedział w sobotę wieczorem PAP oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu mł. bryg. Andrzej Góralski, kontrole prowadzone w escape roomach przez straż rozpoczęły się w sobotę rano. „Na Dolnym Śląsku jest 105 takich lokali, z czego 72 we Wrocławiu” - powiedział Góralski. Cztery takie obiekty znajdą się w Jeleniej Górze, siedem w Legnicy, a pięć w Karpaczu.

Góralski przekazał, że do godziny 16, według raportów napływających z poszczególnych komend PSP, na terenie województwa stwierdzono ponad 30 nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej w kontrolowanych lokalach. „Z tego 20 w zakresie ewakuacji” - powiedział strażak.

Kontrole na Dolnym Śląsku będą prowadzone jeszcze w niedzielę i najprawdopodobniej w kolejnych dniach. „Skontrolujemy wszystkie tego typu lokale” - powiedział Góralski.

W piątek po godz. 17.00 w tzw. escape roomie w Koszalinie doszło do pożaru, w którym zginęło pięć dziewcząt, jeden mężczyzna jest ciężko poparzony. Państwowa Straż Pożarna na polecenie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski