Cieszymy się, że marsz z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przebiegł w spokojnej atmosferze, bez zakłóceń - powiedziała w niedzielę PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Jak dodała, widok setek tysięcy biało-czerwonych flag jest bardzo "symboliczny i budujący".

W niedzielę w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ulicami Warszawy przeszedł Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko".

"To był największy marsz wolnych Polaków w wolnej Polsce. Widok setek tysięcy biało-czerwonych flag jest bardzo symboliczny i budujący" - powiedziała Kopcińska PAP po oficjalnym zakończeniu marszu.

Reklama

Jak dodała, mimo historycznie rekordowej frekwencji, nie doszło - do momentu oficjalnego zakończenia marszu - do żadnych zdarzeń, które wymagałyby zdecydowanej interwencji policji.

"Trzeba pamiętać, że zapanowanie nad zgromadzeniem, w którym bierze udział blisko 200 tys. ludzi, reprezentujących różne środowiska i organizacje jest niezwykle trudne. Tym bardziej należy docenić fakt spokojnego przebiegu marszu w Warszawie" - zwróciła uwagę Kopcińska.