Pod hasłem "Za wolność wasza i naszą" z placu Unii Lubelskiej na plac Trzech Krzyży przeszła w niedzielę demonstracja zorganizowana przez "Koalicję Antyfaszystowską".

Uczestnicy manifestacji po godz. 14 wyruszyli z placu Unii Lubelskiej, następnie przeszli przez plac Zbawiciela, plac Konstytucji, w kierunku Alej Ujazdowskich. Marsz zakończył się na placu Trzech Krzyży, gdzie wygłoszono końcowe przemówienia.

Głównym hasłem marszu było: "Za wolność wasza i naszą". "Staramy się zaznaczyć pozytywny aspekt tego święta. W momencie, kiedy partia rządząca idzie z nacjonalistami, my staramy się zaznaczyć tę pozytywną tradycję z jednej strony patriotyczną, a z drugiej wolnościową, akcentującą niepodległość, nie tylko naszą państwową, ale też niepodległość ludzi, którzy są także z innych miejsc świata" - powiedział Grzegorz Prujszczyk z "Koalicji Antyfaszystowskiej".

Uczestnicy manifestacji trzymali transparenty z hasłami: "ONR idź na +Kler+", "Faszyści brzytwą rządzących", "Faszyści precz z naszych ulic", "Stop chrystianizacji Europy", "Zostaw falangę, weź sztangę", "Biała Polska tylko zimą", "Nie dla faszyzmu", "PiS promuje faszystów". Skandowano także: "Warszawa wolna od faszyzmu", "Warszawa już teraz pożegna faszystów", "Strach nie jest opcją".