Zdaniem Woźniaka, materiał z którego wykonane są banery, doskonale nadaje się do ocieplania pomieszczeń dla zwierząt, np. bud dla psów w schroniskach, dlatego - jak przekonywał - lepiej zamiast wyrzucać je do śmieci, wykorzystać je jako ocieplenie miejsc, gdzie domowe zwierzęta spędzą nadchodzącą zimę.

Zadeklarował, że po wyborach przekaże swoje banery schronisku dla zwierząt; zaapelował też do innych komitetów, aby zrobiły to samo.

Podczas piątkowej konferencji kandydująca na prezydenta Opola z list SLD Apolonia Klepacz przypomniała swój program wyborczy, zawierający m.in. postulaty dostępności do bezpłatnych żłobków i przedszkoli oraz przywrócenia opieki dentystycznej i lekarskiej w placówkach oświatowych.

Duży nacisk opolskie SLD postawiło także na postulat przeznaczenia 10 proc. budżetu miasta na budownictwo komunalne. Według zapewnień Klepacz, program lewicy jest konkretny i przygotowany do wdrożenia przez władze miasta w nadchodzącej kadencji, a zbiór propozycji prezentowanych podczas kampanii, będzie wręczony przyszłym radnym i prezydentowi.

Oprócz Klepacz o stanowisko prezydenta Opola ubiega się urzędujący prezydent Arkadiusz Wiśniewski (KWW AW), Marcin Gambiec (KWW MG popierany przez Mniejszość Niemiecką i Partię Razem), Violetta Porowska (Zjednoczona Prawica), Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska) i Paweł Grabowski (Kukiz'15). (PAP)

autor: Marek Szczepanik