Prawdopodobnie jeszcze dwóch, trzech radnych z PO zasili naszą inicjatywę, rozmowy się toczą - poinformował w sobotę PAP Grzegorz Gruchalski, szef sztabu wyborczego komitetu KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa.

W sobotę troje stołecznych radnych PO: Lech Jaworski, Aleksandra Scheybal-Rostek i Izabela Chmielewska ogłosiło odejście z partii. Tym samym klub straci większość w Radzie Warszawy. Radni ci w wyborach na prezydenta stolicy poprą byłego wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza.

"Prawdopodobnie jeszcze kolejnych dwóch, trzech radnych z PO będzie miało możliwość dołączyć do nas, na nasze listy. Rozmowy się toczą. Myślę, że w przyszłym tygodniu będzie informacja, że te osoby u nas będą" - powiedział Gruchalski.

Pytany, czy Jaworski, Scheybal-Rostek i Chmielewska znajdą się na listach wyborczych Akcji Warszawa, odpowiedział, że "dziś te osoby widzimy na naszych listach wyborczych".

Gruchalski zwrócił uwagę, że po odejściu w sobotę trzech radnych z PO i po planowanych następnych, inicjatywa tworzona przez Wojciechowicza stanie się po PO i PiS, trzecią siłą polityczną w stołecznej radzie.

"Do końca kadencji zostały jeszcze jedna, dwie sesje rady. Będziemy próbowali pokazać nasze pomysły na Warszawę (podczas tych sesji - PAP). Jest szansa, by jeszcze przed formalnymi wyborami silniej zaistnieć" - zaznaczył szef sztabu wyborczego komitetu Wojciechowicza.

Dopytywany, czy trwają rozmowy z Piotrem Guziałem, by ten włączył się w inicjatywę byłego warszawskiego wiceprezydenta, potwierdził że takie trwają. "Rozmawiamy z Piotrem Guziałem, ale nie ma szczegółów tej współpracy. Rozmawiamy o wsparciu naszego ruchu" - wyjaśnił.

Po sobotnich roszadach partyjnych PO, po raz pierwszy od 12 lat traci większość w 60-osobowej radzie miasta. Liczący do tej pory 32 radnych klub będzie liczyć 29 radnych.