Gdańscy agenci CBA zatrzymali b. komendanta głównego policji Zbigniewa M. - poinformował w środę PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. Jak powiedział, chodzi o przestępstwa urzędnicze.

Jakie pierwsze o zatrzymaniu i przeszukaniu domu byłego komendanta głównego policji Zbigniewa Maja poinformowało w środę radio RMF FM. Jak podano, funkcjonariusze weszli do jego domu w Kaliszu; po przeszukaniu Maj ma być przewieziony na przesłuchanie i usłyszeć zarzuty.

Kaczorek w rozmowie z PAP potwierdził te informacje. "Gdańscy agenci CBA zatrzymali dziś byłego komendanta głównego policji Zbigniewa M. Chodzi o przestępstwa urzędnicze" - podkreślił. Jak dodał, zatrzymany zostanie przewieziony do podkarpackiego wydziału prokuratury.

Według RMF FM agenci CBA pojawili się w domu Zbigniewa Maja w Kaliszu po godzinie 6 rano. Obecnie trwa tam przeszukanie, po jego zakończeniu były szef policji ma zostać przewieziony do Rzeszowa na przesłuchanie i tam również ma mieć postawione zarzuty. Śledztwo w jego sprawie prowadzi podkarpacki wydział Prokuratury Krajowej.