Dziennik Gazeta Prawna otrzymał statuetkę Grand Front 2017 za najlepszą stronę tytułową komentującą reformę sądownictwa w Polsce

W tegorocznej edycji do konkursu przystąpiło ponad 60 redakcji, które przesłały 263 prace. Główna nagroda trafiła do "Dziennika Gazety Prawnej" za okładkę wydania nr 135 z 2017 roku, na której znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Autorem finałowej okładki jest Cezary Cichocki, dyrektor artystyczny gazety. Okładka wydania weekendowego była komentarzem na wprowadzane przez partię rządzącą reformy w sądownictwie.

Była to XVI edycja Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2017. Zwycięzcy ośmiu kategorii tematycznych zostali także wyróżnieni nagrodami ArtFront.

Konkurs cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród redakcji, jak i w branży związanej z rynkiem mediów, co świadczy o roli, jaką odgrywa on na polskim rynku prasowym. W Jury GrandFrontu zasiadają eksperci, artyści i autorytety rynku wydawniczego. Ideą Konkursu jest stworzenie przestrzeni dla bezpośredniej konfrontacji osiągnięć grafiki redakcyjnej, nagradzanie najlepszych rozwiązań oraz promowanie ich twórców.

Prace do konkursu zgłaszane są w następujących kategoriach: dzienniki, gazety i czasopisma lokalne; polityka, gospodarka i społeczeństwo;lifestyle;rodzina i dom;kultura i sztuka;hobby

W konkursie biorą udział tytuły prasowe o zasięgu ogólnopolskim, jak również regionalnym i lokalnym. Dotychczas zgłaszali się zarówno zwycięzcy z lat wcześniejszych, jak i wiele nowych tytułów.