Proponujemy rodzicom osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie spotkanie w CPS "Dialog" o godz. 19 - poinformował w środę pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz. Nigdzie się nie wybieramy - podkreśliła Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego.

W środę w Sejmie rozpoczął się protest Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Rodzice domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Zwrócili się w tej sprawie do prezydenta, premiera oraz prezesa PiS.

"Zrobiliśmy bardzo wiele rzeczy, ale nie da się ukryć, że sytuacja, która zastaliśmy, jest dużo trudniejsza. Tych spraw nierozwiązanych jest bardzo wiele. Jesteśmy otwarci na rozmowy i dyskusję, aby usłyszeć od nich, co dla nich jest priorytetem, co dla nich jest ważne, czym w pierwszej kolejności powinniśmy się zająć" - powiedział Michałkiewicz, który poinformował o propozycji spotkania.

Jak zaznaczył, Centrum "Dialog" jest odpowiednim miejscem do rozmowy. Dodał, że zaproszenie otrzymali także przedstawiciele Ministerstwa Finansów i PFRON.

Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych poinformowała PAP, że zaproszenie nie zostanie przyjęte. "Nigdzie się nie wybieramy. Czekamy tutaj na miejscu. Czekamy na decyzyjne osoby, premiera i prezesa PiS" - powiedziała.