Szef MSWiA Joachim Brudziński złożył we wtorek wieńce na grobach funkcjonariuszy BOR oraz byłego szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Władysława Stasiaka, którzy zginęli na służbie 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

Szef MSWiA oddał hołd kpt. Pawłowi Janeczkowi, mjr. Dariuszowi Michałowskiemu, por. Piotrowi Noskowi i ppor. Jackowi Surówce, którzy spoczęli na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

"To już 8 lat. O ileż Polska byłaby dziś bezpieczniejsza, gdyby byli z nami dzisiaj Ci wielcy politycy, parlamentarzyści, żołnierze, duchowni, działacze społeczni, którzy 10 Kwietnia 2010 wraz prezydentem Lechem Kaczyńskim zginęli pod Smoleńskiem" - napisał we wtorek na Twitterze Brudziński.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.