Debata nad prezydenckim projektem o ustanowieniu Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów odbędzie się na kolejnym posiedzeniu Sejmu - poinformował na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński. - Nie chcemy, by wartość ustawy została zagłuszona przez złe emocje - wyjaśnił.

Następne posiedzenie Sejmu zaplanowane jest w dniach 20-23 marca.

Prezydenckim projektem Sejm miał zająć się już na poprzednim posiedzeniu w dniach 6-8 lutego; marszałek Kuchciński poinformował wówczas, że po konsultacji zapadła jednak decyzja, iż projekt ten zostanie rozpatrzony podczas następnych obrad.

Zgodnie z harmonogramem obecnego posiedzenia Sejmu, prezydencki projekt ustawy miał być procedowany w środę po południu. Jednak Kuchciński poinformował we wtorek, że skonsultuje się z prezydentem Andrzejem Dudą i szefem MSZ ws. ewentualnego przeniesienia debaty nad projektem ustawy "na inny czas".

- Nie chcemy, by wartość ustawy o Polakach ratujących Żydów została zagłuszona przez złe emocje. Zdecydowałem, by debatę na jej temat przenieść na kolejne posiedzenie Sejmu - napisał na Twitterze marszałek Kuchciński.