Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość bierze pod uwagę rozwiązanie, w którym kandydatem na wiceprezydenta Warszawy będzie wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki, a sam Karczewski - kandydatem na prezydenta stolicy.

Karczewski został spytany w radiowych Sygnałach Dnia, kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Warszawy. - Władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie to kwestia najbliższych tygodni - powiedział marszałek Senatu.

Dopytywany, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on sam zostanie kandydatem partii na prezydenta Warszawy, a obecny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki kandydatem na wiceprezydenta, Karczewski powiedział: - Taka opcja była i jest brana pod uwagę.

- Pracujemy, każdy z nas wykonuje swoje zadania. Widzę jak ciężko pracuje Patryk Jaki, ja pracuję w Senacie - dodał Karczewski.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.