To wielkie dzieło. Jeszcze niedokończone. Sądzę, że już niedługo będziemy mogli powiedzieć, że finał nastąpił. Te marsze to nic innego jak wpisywanie się w tę drogę. Nie mogliśmy przejść do porządku dziennego nad tym co wydarzyło się w Smoleńsku - mówił podczas miesięcznicy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Chwała tym, którzy tu stali z krzyżem, chwała tym, którzy walczyli o prawdę, na czele z Antonim Macierewiczem - powiedział prezes PiS, a tłum odkrzyknął "Antoni, Antoni". Sam Antoni Macierewicz nie przemawiał podczas uroczystości.

Droga naprawy Rzeczpospolitej czasem ze względu na okoliczności jest kręta, ale ufajcie, że idziemy drogą w tym samym kierunku, że ten kierunek nie ulegnie zmianie, że dojdziemy do celu - mówił podczas obchodów 93. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński. - Nasza droga, droga naprawy Rzeczpospolitej, dobrej zmiany, czasem, ze względu na okoliczności jest kręta, ale to, o co was dzisiaj proszę to zaufanie - powiedział szef PiS.

- Ufajcie, że idziemy drogą w tym samym kierunku, że ten kierunek nie ulegnie najmniejszej zmianie, że dojdziemy do celu, że będziemy mieli nową, prawdziwie nową, prawdziwie niepodległą, prawdziwie godną, prawdziwie silną Polskę - podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS odnosząc się do katastrofy smoleńskiej, dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ta sprawa nie została zapomniana. - Chwała tym wszystkim, którzy specjalnie, nadzwyczajnie przyczynili się do tego, by ta sprawa nie znikła - mówił.

Jak stwierdził w 2010 r. p.o. prezydenta Bronisław Komorowski chciał by emocje opadły, a cała tragedia została zapomniana. - Chwała tym, którzy stali tutaj z krzyżem, chwała tym, którzy walczyli o prawdę na czele z Antonim Macierewiczem - podkreślił Kaczyński.

- Przed nami jeszcze trzy takie marsze. One przejdą do polskiej historii. Przejdą i będą zapisane złotymi zgłoskami. I wy wszyscy będziecie tak zapisani - powiedział na zakończenie Kaczyński.