To było dobre spotkanie; prezydent mówił o potrzebie współpracy i kontynuowania "dobrej zmiany" - mówili dziennikarzom posłowie PiS po spotkaniu klubu parlamentarnego z prezydentem Andrzejem Dudą. Według nich podczas spotkania nie było mowy o rekonstrukcji rządu.

W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści PiS oraz europosłowie. Obecni byli też członkowie rządu Mateusza Morawieckiego, w tym wicepremier Beata Szydło. Według uczestników spotkania nie brał w nim udziału prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także szef MON Mariusz Błaszczak oraz MSWiA Joachim Brudziński.

- To było interesujące, budujące spotkanie, w bardzo miłej wręcz atmosferze - mówił dziennikarzom po spotkaniu poseł Wojciech Skurkiewicz. Jak relacjonował poseł Arkadiusz Mularczyk, było to "dobre spotkanie". - Prezydent życzył nam przede wszystkim wszelkiej pomyślności, dobrej współpracy, kontaktów - dodał.

Inny z uczestników spotkania powiedział nieoficjalnie Polskiej Agencji Prasowej, że "prezydent prosił o więcej kontaktu z nim i ocenił, że gdyby ten kontakt był, byłoby łatwiej w niektórych momentach". Prezydent - jak dodał rozmówca PAP - chwalił także "dobrą zmianę".

Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim.