Niech poseł Stanisław Gawłowski nie ukrywa się za immunitetem i politycznym parasolem swoich kolegów z PO. Wszyscy są równi wobec prawa; atak nie jest najlepszą obroną - napisała w czwartek na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik, Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. W czwartek rano - jak informowała PK - zachodniopomorscy prokuratorzy, przy udziale funkcjonariuszy CBA, przystąpili do przeszukania dwóch mieszkań należących posła PO.

W związku ze sprawą, Prokurator Generalny wystąpił w czwartek do marszałka Sejmu z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Reklama

Odnosząc się do sprawy szef klubu PO Sławomir Neumann stwierdził na czwartkowej konferencji prasowej, że upolityczniona prokuratura próbując przykryć aferę senatora Stanisława Koguta, atak na niezawisłe sądy, wyprowadzanie Polski z UE, uderza w posła Gawłowskiego. Dodał, że Gawłowski pozostaje sekretarzem generalnym PO.

Jeżeli - powtórzył Neumann - prokuratura złoży w Sejmie wniosek o uchylenie Gawłowskiemu immunitetu, będzie także musiała przekazać materiał, który zgromadziła, wtedy będzie można się z nim zapoznać i ocenić, "jaki ten materiał ma wagę".

Już po konferencji szefa klubu PO, PK poinformowała, że Prokurator Generalny wystąpił do marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.