O godz. 11.00 zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Pałacu Prezydenckim, które - według informacji Polskiej Agencji Prasowej - dotyczyło m.in. rekonstrukcji rządu. W rozmowie uczestniczył także marszałek Sejmu Marek Kuchciński. W czasdie spotkania trwała w Sejmie debata nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu.

Wniosek o wotum nieufności dla rządu został przez Sejm odrzucony, ale po południu ma się zebrać Komitet Polityczny PiS; rozmowy będą dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu. Po spotkaniu Komitetu Politycznego odbędzie się posiedzenie klubu PiS. Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury na premiera Mateusz Morawieckiego, choć - jak dodała - decyzji jeszcze nie ma.

Łapiński: Prezydent wyraził oczekiwanie, by temat rekonstrukcji zakończyć jak najszybciej

Podczas spotkania z premier Beatą Szydło i szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim prezydent Andrzej Duda wyraził oczekiwanie, żeby temat rekonstrukcji rządu został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, żeby przeciąć wszelkie spekulacje co do tej kwestii - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Reklama

Po spotkaniu prezydencki rzecznik relacjonował, że tematem rozmów była bieżąca sytuacja polityczna, a w szczególności planowana rekonstrukcja rządu.

Łapiński poinformował, że szczegółowe ustalenia ws. rekonstrukcji będą komunikowane w najbliższym czasie.