Rada Nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powołała w środę Arkadiusza Garbarczyka na stanowisko wiceprezesa zarządu BOŚ - poinformował we wtorek rzecznik prasowy BOŚ Piotr Lemberg.

"Rada Nadzorcza BOŚ 6 grudnia 2017 r. powołała Arkadiusza Garbarczyka, dyrektora zarządzającego BOŚ, na stanowisko wiceprezesa zarządu banku" - napisano w komunikacie.

Wyjaśniono, że Arkadiusz Garbarczyk jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Matematyki, Mechaniki i Informatyki oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych. Karierę zawodową rozpoczął od pracy w Ministerstwie Finansów jako ekonomista w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki.

Od 2000 roku związany jest z bankowością. Pracę w sektorze bankowym rozpoczął jako ekonomista, a następnie strateg rynków finansowych w BRE Banku. Następnie przez siedem lat odpowiadał za ofertę produktową, politykę cenową, kanały dystrybucji oraz zarządzał ryzykiem portfela kredytowego w Banku Gospodarstwa Krajowego.

W latach 2014-2017 związany był z Bankiem Polskiej Spółdzielczości, gdzie nadzorował zarządzanie ryzykiem portfela kredytowego oraz monitoring i ocenę ryzyka kredytowego, a także sprawował funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego Banku BPS.

Ostatnio pracował w Banku Ochrony Środowiska na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, kierującego Pionem Oceny i Zarządzania Ryzykiem.

Zgodnie z komunikatem, po zmianie skład zarządu banku od dnia 6 grudnia 2017 r. przedstawia się następująco: Bogusław Białowąs – prezes, Arkadiusz Garbarczyk – wiceprezes, Anna Milewska – wiceprezes, Dariusz Grylak – wiceprezes.(PAP)

autor: Marcin Musiał

edytor: Marek Michałowski