W komunikacie MSZ, po spotkaniu, które odbyło się w Warszawie poinformowano, że jednym z tematów rozmowy była sytuacja bezpieczeństwa w regionie, w tym związana z konfliktem w Górskim Karabachu. Jak zaznaczono wiceministrowie wskazywali na konieczność pokojowego rozwiązania tego konfliktu oraz pozytywnie ocenili aktywność Osobistego Przedstawiciela Przewodniczącego OBWE ds. konfliktu – ambasadora Andrzeja Kasprzyka

"Konsekwentnie wzywamy wszystkie strony do pokojowego rozwiązania konfliktu w Górskim Karabachu, w oparciu o uzgodnione wielostronne formaty negocjacyjne" - oświadczył Cichocki cytowany w komunikacie. Poinformował również o planowanych w tym roku wizytach przedstawicieli MSZ RP w Armenii. "Liczymy na przełożenie bliskiej współpracy politycznej na realizację konkretnych projektów" – dodał wiceminister SZ.

Dawid Pachczanjan - jak czytamy w komunikacie - za istotne uznał utrzymanie poparcia społeczności międzynarodowej dla prac tzw. Grupy Mińskiej OBWE, na czele z jej współprzewodniczącymi (USA, Rosja, Francja). Wskazał też na Polskę jako jednego z najważniejszych partnerów do współpracy w sferze współpracy wojskowej.

Dawid Pachczanjan odwiedził Polskę w związku z udziałem w XXV edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. (PAP)