Porządek obrad Senatu zostanie uzupełniony o ustawę o KRS oraz ustawę o ustroju sądów powszechnych - poinformował w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że wszystkie procedury są zgodne z regulaminem, a te dwie ustawy "są dla Polaków, są dla obywateli".

"Chciałbym poinformować państwa, że porządek obrad zostanie uzupełniony o dwa punkty, o ustawę o KRS-ie oraz o ustawę o sądach powszechnych" - powiedział Karczewski.

"Te dwie ustawy zostały wniesione do tego porządku, jeszcze nie zostały one przyjęte przez Senat, mam nadzieję, że uda nam się wprowadzić te dwie ustawy" - powiedział Karczewski.

"Są istotne i ważne, komisja zakończyła pracę nad tymi ustawami i wszystkie procedury - chciałbym podkreślić - wszystkie procedury są zgodne z naszym regulaminem i naszymi przepisami. Senatorowie PO mówiąc, że jest inaczej mówią po prostu nieprawdę" - powiedział marszałek Senatu.

Dodał, że ustawy o KRS i ustroju sądów powszechnych są "istotne, ważne". "Te dwie ustawy są dla Polaków, są dla obywateli, są w trosce o tych, którzy czekają na rozpoczęcie rozprawy nawet cztery lata. Obywatele, Polacy, oczekują tych zmian, oczekują zmian w sądownictwie" - przekonywał Karczewski.