Sytuacja w stolicy normalizuje się, wszystkie linie kolejowe w warszawskim węźle kolejowym są przejezdne - poinformowały w czwartek ok. godz. 18 PKP Polskie Linie Kolejowe.

W komunikacie wyjaśniono, że o godz. 17.20 w czwartek służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych wznowiły ruch pociągów po jednym torze na podmiejskiej linii kolejowej między Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem. Od godziny 14.20 przywrócony został ruch na jednym torze dalekobieżnym między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą.

"Kontynuowane są prace przy przywróceniu ruchu na pozostałych dwóch torach: podmiejskim i dalekobieżnym. Ruch na linii średnicowej odbywa się bez zakłóceń. Na stacjach i przystankach wygłaszane są komunikaty o zmianach w rozkładzie jazdy" - poinformowano.

Wprowadzono honorowanie biletów kolejowych i autobusowych we wszystkich autobusach w strefie I i II ZTM na terenie Warszawy i okolic, w pociągach PKP Intercity (z wyjątkiem Pendolino), Polregio, Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. "Honorowanie biletów obowiązuje do godziny 24.00" - wyjaśniono.

PKP PLK zaznacza, że szczegółowe informacje podane są na stronach internetowych przewoźników oraz na www.portalpasazera.pl.

Około godziny 12.50 wstrzymano ruch pociągów na odcinku między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą, po tym jak z powodu ulewnego deszczu oraz gradobicia drzewo spadło na sieć trakcyjną pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim.

Wstrzymany był też ruch na jednym torze linii średnicowej po tym, jak w rejonie stacji Powiśle fragmenty drzew spadły na sieć trakcyjną.