My mamy swój interes narodowy i w tym interesie nie jest trzymanie wbrew woli imigrantów ekonomicznych, których zaprosiła Europa Zachodnia - powiedział w środę poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski na antenie Polskiego Radia.

"Ja stoję na gruncie ochrony praw człowieka. Te osoby będą siłą przywożone do Polski, zamknięte w obozach odosobnienia, pilnowane przez służby mundurowe, aby nie czmychnęły do Niemiec" - powiedział Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15), zapytany o opinię na temat postawy Komisji Europejskiej wobec Polski w związku z uchodźcami.

"Ci ludzie nie chcą przyjeżdżać do Polski (...) oni chcą jechać do Francji, Niemiec, do krajów skandynawskich, tam, gdzie jest socjal. I tym problemem (...) w tej chwili Niemcy próbują podzielić się przed wyborami parlamentarnymi z resztą Europy" - ocenił Rzymkowski.

Reklama

"Trzeba popatrzeć w oczy tym oderwanym od rzeczywistości komisarzom europejskim i powiedzieć: my mamy swój interes narodowy i w tym interesie nie jest trzymanie wbrew woli imigrantów ekonomicznych z krajów Islamu, których zaprosiła Europa Zachodnia. (...) To jest wasz problem" - mówił, wyliczając jednocześnie problemy Polski, takie jak kwestia regulacji dla firm transportowych i oceniając, że w tej kwestii Komisja Europejska ma nasz interes narodowy "kompletnie w nosie".

"Musimy się w końcu zacząć kierować zdrowym egoizmem narodowym" - podsumował.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział niedawno, że 11 listopada 2018 roku odbędzie się referendum konstytucyjne, z kolei w dniu wyborów parlamentarnych w 2019 r. - drugie referendum dotyczące kwestii emigrantów.