Reklama

Politycy Platformy zapowiedzieli, że w środę złożą w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z przetargiem na śmigłowce dla wojska.

Dworczyk zauważył, że politycy Platformy zapowiadali wcześniej, iż złożą wniosek do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień w pełnieniu obowiązków przez ministra obrony Antoniego Macierewicza, w związku z ujawnieniem tajemnic polskiego wojska. Dworczyk zapewnił, że nie jest prawdą - jak twierdzi PO - że Macierewicz bezprawnie udostępnił klauzulowane dokumenty Wacławowi Berczyńskiemu.

"Jeżeli ktoś świadomie zgłasza nieprawdziwe zawiadomienie do prokuratury, łamie prawo. W tym momencie naszym obowiązkiem jest zgłoszenie takiej informacji stosownym organom. Niestety posłowie PO nie chcieli mi przekazać tego zawiadomienia (do prokuratury), my się z nim zapoznamy, jeżeli to zawiadomienie zawiera nieprawdę, (...) podejmiemy stosowne działania" - zapowiedział Dworczyk.

MON zapowiadał wcześniej, że jeżeli politycy PO zawiadomią prokuraturę ws. rzekomego przekroczenia uprawnień przez szefa resortu - ministerstwo złoży wniosek o ściganie posłów PO za złożenie fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. (PAP)