"Chcemy, żeby te 30 proc. dzieci, które już jeżdżą komunikacją miejską, żeby jeździły za darmo. Chcemy zachęcić do tego, żeby dzieci jeździły transportem miejskim - żeby się przyzwyczajały i żeby się nie bały" - powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wręczając pierwsze karty.

"Miejscy radni przegłosowali zmiany w taryfie biletowej 6 kwietnia. Karty są piękne i kolorowe, jak nasze miasto i komunikacja, z której dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie" - podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek podziękował szkołom i rodzicom za współpracę i przekazywanie wniosków. "Teraz czekamy jeszcze na wnioski uczniów przyszłych klas pierwszych. Rodzice będą mogli złożyć je w maju, kiedy będą potwierdzali wolę zapisu dziecka do danej szkoły. Placówki oświatowe prześlą je do Zarządu Transportu Miejskiego do 6 czerwca" - wyjaśnił Witek.

Reklama

Bezpłatne przejazdy od 1 września 2017 r. będą przysługiwać uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów - publicznych i niepublicznych - oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w placówkach oświatowych poza stolicą.

Uprawnienie jest przydzielane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż cztery lata). (PAP)