W ubiegłym tygodniu Mazurek podczas konferencji prasowej skierowała cztery pytania do polityków PO: czy Platforma podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500 plus, a także, czy PO podtrzymuje deklarację likwidacji IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie emigrantów. "Mam nadzieję, że PO będzie miała cywilną odwagę powiedzieć Polakom, w jaki sposób do tych pytań się odnosi" - mówiła wówczas Mazurek.

We wtorek odniosła się do tych pytań podczas briefingu w Sejmie. "Od czterech dni czekamy na odpowiedź od PO. Mam nadzieję, że ta odpowiedź będzie dzisiaj konkretna" - podkreśliła.

Jak dodała, pytania które zadała politykom PO były konkretne. "Oczekujemy odpowiedzi: tak czy nie. Odpowiedzi bardzo konkretnych, na które czekają miliony Polaków" - mówiła rzeczniczka PiS. "Mam nadzieję, że Platformie starczy odwagi i nie stchórzy, by w sposób rzetelny udzielić prostych odpowiedzi, na które czekamy od czterech dni" - dodała.

W piątek PO szef klubu PO Sławomir Neumann poinformował, że jego ugrupowanie odniesie się do wypowiedzi Mazurek we wtorek. Na godzinę 10.30 zapowiedziana jest konferencja prasowa Platformy.