Premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek, w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, złożyli wieńce i zapalili znicze na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, a także na grobach trzech duchownych, którzy zginęli pod Smoleńskiem: kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej ks. Zdzisława Króla, kapelana Federacji Rodzin Katyńskich ks. Andrzeja Kwaśnika oraz prezesa Stowarzyszenia Parafiada o. Józefa Jońca.

W uroczystości uczestniczyli także politycy PiS oraz ministrowie m.in. szef MON Antoni Macierewicz oraz minister SWiA Mariusz Błaszczak.

Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu Karczewski złożyli również kwiaty przy grobie zmarłego 8 lutego 2010 r. prof. Krzysztofa Skubiszewskiego, ministra spraw zagranicznych w latach 1989-83. - poinformowano na Twitterze PiS.

Reklama

Wcześniej Beata Szydło, prezes PiS, ministrowie, marszałek Senatu uhonorowali na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie zmarłych w katastrofie smoleńskiej prezydenckiego ministra Pawła Wypycha i Katarzynę Doraczyńską z Kancelarii Prezydenta.

10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.