Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek na krakowskim Cmentarzu Rakowickim złożył kwiaty i modlił się przy grobach ofiar katastrofy smoleńskiej sprzed siedmiu lat. Na Cmentarzu Rakowickim pochowanych jest pięć ofiar katastrofy.

Na Cmentarzu Rakowickim pochowani są: wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer, prezes IPN Janusz Kurtyka, generał Włodzimierz Potasiński, poseł PSL Wiesław Woda oraz prezes Federacji Rodzin Katyńskich Andrzej Sariusz-Skąpski, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Prezydent na cmentarzu parafialnym na Salwatorze złożył wieńce na grobie Ewy Bąkowskiej - wnuczki zamordowanego w Katyniu generała Mieczysława Smorawińskiego - oraz na grobie gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Andrzej Duda udał się także na grób posła PiS Zbigniewa Wassermanna, który znajduje się na krakowskich Bielanach - podała Kancelaria Prezydenta.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.