Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy rejestracji pojazdów przez urzędników wydziału komunikacji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Wcześniej prezydent miasta odwołał dyrektora tego wydziału.

Jak poinformowała PAP w środę szefowa Prokuratury Rejonowej Radom - Wschód Urszula Zajkowska, postępowanie dotyczy niedopełnienia obowiązków służbowych przez pracowników wydziału komunikacji oraz sfałszowania dokumentacji przy rejestracji dwóch pojazdów. Grozi za to od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zajkowska dodała, że do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Śledczy starają się ustalić, jak wyglądał przepływ dokumentów między pracownikami podczas procesu rejestracji pojazdów. Badają też, czy nie doszło do innych przypadków łamania prawa przez urzędników.

W połowie marca magistrat poinformował, że w związku z wykryciem przez pracowników magistratu nieprawidłowości w wydziale komunikacji, związanych z rejestracją pojazdu, władze miasta zdecydowały o wyciągnięciu konsekwencji służbowych wobec dwóch osób. Ze stanowiska odwołany został dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora wydziału komunikacji. Konsekwencje miał ponieść także jeden z pracowników wydziału, przebywający na zwolnieniu lekarskim. (PAP)