Prowadzący śledztwo przeprowadzili przesłuchanie w Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu. Jak podano w komunikacie, prokuratorzy przesłuchali w charakterze świadków kolejne sześć osób na okoliczności zdarzenia. "Czynności te zostały przeprowadzone przy udziale obrońcy podejrzanego" - zaznaczono.

Obrońca podejrzanego mecenas Władysław Pociej nie udzielił PAP informacji, kim byli świadkowie przesłuchiwani w piątek. "Byli to świadkowie posiadający istotne informacje w tej sprawie" - powiedział. Wcześniej mec. Pociej kilkakrotnie wskazywał, że nie był powiadamiany o dokonywanych przez prokuraturę przesłuchaniach świadków - m.in. premier Szydło i funkcjonariuszy BOR.

Do wypadku doszło 10 lutego w Oświęcimiu. Policja poinformowała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo. Poszkodowani zostali premier i szef jej ochrony, lżejsze obrażenia miał kierowca audi.

Reklama

14 lutego prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata Sebastian K. Kierowca nie przyznał się do winy, prokuratura nie podaje treści jego wyjaśnień. (PAP)