Policjanci z Wieliczki zatrzymali 26-latka podejrzewanego o składanie seksualnych propozycji osobom małoletnim. Mężczyzna został w poniedziałek aresztowany przez sąd – poinformował PAP rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Mężczyznę zatrzymano w wyniku działań operacyjnych policji, która sprawdzała informację o tym, że kilka dni wcześniej za pośrednictwem internetu skierował on propozycję obcowania płciowego do osoby małoletniej.

Po zatrzymaniu i przesłuchaniu mężczyzna usłyszał kilkanaście podobnych zarzutów, dotyczących składania małoletnim takich propozycji za pośrednictwem internetu lub telefonu.

Policjanci zabezpieczyli komputer podejrzanego. Po analizie danych z komputera przez biegłych zapadną decyzje dotyczące zarzutów.

Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie udziela informacji o sprawie.

Jak ustaliła PAP, na obecnym etapie postępowania mężczyźnie przedstawiono zarzuty z art. 200a par. 2 kk, mówiącego o tym, że "Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".