Przed Trybunałem Konstytucyjnym gromadzą się w niedzielę osoby, które będą uczestniczyć w zapowiedzianym na godz. 12 wiecu Komitetu Obrony Demokracji przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Według organizatorów ma to być pożegnanie prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.

O udział w spotkaniu przed TK apelował w sobotę podczas demonstracji przez Pałacem Prezydenckim lider KOD Mateusz Kijowski. Jak mówił, ma to być pożegnanie prezesa TK. Zachęcał, by po demonstracji przed Trybunałem wrócić przed Sejm i nadal wspierać posłów okupujących salę plenarną.

W poniedziałek upływa 9-letnia kadencja sędziego Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, obecnego prezesa TK. Jako sędziego w Trybunale zastąpi go Michał Warciński, wybrany niedawno przez Sejm. Rzepliński zapowiadał, że po odejściu z TK wróci do pracy akademickiej.

Przed południem w Al. Szucha przyjechało na sygnałach 13 furgonów policji, okolice zabezpieczają także piesze patrole policji. Zgromadzeni trzymają flagi polskie i Unii Europejskiej, a także flagi KOD-u.