Dla szkół wyższych zalecany model hybrydowy

Resort rekomenduje model hybrydowy, w którym duża część wykładów, konwersatoriów i seminariów, a także niektóre zajęcia ćwiczeniowe i projektowe, odbywają się online, a reszta w formie stacjonarnej
Uniwersytet WarszawskiShutterStock
8 września 2020

Mieszany model kształcenia – takie są plany większości szkół wyższych na nadchodzący rok akademicki i w tę stronę idą też zalecenia resortu nauki.

Od października najwięcej szkół wyższych planuje wdrożenie hybrydowego modelu, czyli nauki stacjonarnej z elementami zdalnej. Chociaż ze względu na autonomię uczelni ostateczna decyzja dotycząca organizacji roku akademickiego (w granicach obowiązującego prawa) będzie należeć do rektorów, wiele szkół wyższych czekało na środowiskowe wytyczne MNiSW w tym zakresie.

Pozostało 85% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.