Wraz z mężem wyjeżdżamy do Kanady na miesiąc do znajomych. Chcemy zabrać córkę, która jest w pierwszej klasie gimnazjum. Oczywiście napiszemy jej usprawiedliwienie. Zastanawiamy się jednak, czy musimy występować o specjalną zgodę do dyrektora szkoły – pisze pani Justyna
Uczniowie w wieku od sześciu (o ile nie są w przedszkolu) do osiemnastu lat co do zasady powinni obowiązkowo uczęszczać na wszystkie zajęcia. Zdarzają się jednak przypadki, że rodzice chcą zabrać dziecko w trakcie roku szkolnego na wypoczynek. Bezpośrednio nie wiążą się z tym żadne konsekwencje, a dyrektor szkoły nie może im tego zakazać. W przepisach nie ma też określenia, na jak długo jednorazowo można z takich powodów przerwać naukę. Mimo to opiekunowie powinni usprawiedliwić nieobecność podopiecznego i wskazać jej powody.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.