Od przyszłego roku rodzice 6-latków, które nie trafią do szkół, mogą mieć kłopot. Zerówek ubędzie. A przedszkola nie mają obowiązku przyjmować drugoroczniaków.
W trwającym roku szkolnym rodzice 40 tys. 6-latków, które powinny pójść do pierwszej klasy, zostawili je w zerówkach (w szkołach i w przedszkolach). Za rok obowiązkiem szkolnym będzie objętych dwa razy więcej dzieci w wieku 6 lat. Ale ci, którzy nie zechcą oddać ich do szkoły, będą mieć problem: jak wynika z sondy DGP, zmniejszy się liczba zerówek w szkołach. A przedszkola będą się nastawiać głównie na 5-latki.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.