Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury podpisały umowy o dofinansowanie łącznie dziewięciu projektów finansowanych z Funduszy Europejskich z zakresu reformy wymiaru sprawiedliwości, z czego dwa w ramach programu Innowacyjna Gospodarka, a siedem z programu Kapitał Ludzki, priorytet Dobre Rządzenie.
Ich łączna wartość to ok. 346 mln zł, z czego ponad 285 mln zł pochodzi z Unii. Zakładane efekty to m.in. wyeliminowanie przyczyn przewlekłości postępowań w sprawach gospodarczych oraz zmniejszenie o 20 proc. liczby spraw rozpatrywanych przez sądy w terminie powyżej 12 miesięcy poprzez poprawę procesów zarządzania w wymiarze sprawiedliwości.
Do połowy bieżącego roku przeszkolono prawie 8,5 tys. sędziów i prokuratorów, w tym 2874 sędziów oraz asystentów sędziów orzekających w wydziałach gospodarczych i upadłościowo naprawczych.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.