Prokuratorskie piony do walki z przestępczością zorganizowaną i korupcją powinny być scentralizowane na wzór policyjnego Centralnego Biura Śledczego – wynika z raportu sejmowej komisji śledczej ds. zbadania zabójstwa Krzysztofa Olewnika.
W szlifowanym właśnie przez posłów raporcie z prac komisji znajdzie się wiele wniosków, które mają zapobiec powtórzeniu się tragedii podobnej do porwania i śmierci Olewnika. Z lektury raportu wyłania się obraz lokalnego układu polityków, urzędników i świata przestępczego, który był w stanie przez lata sabotować działania wymiaru sprawiedliwości. – Ta sprawa to jeden wielki wyrzut sumienia dla prokuratury i policji – mówi przewodniczący komisji Marek Biernacki.
– To generalnie wyrzut sumienia polskiego wymiaru sprawiedliwości. Lokalny układ polityków i urzędników doprowadził do śmierci młodego człowieka – dodaje „DGP” jeden z członków komisji.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.