Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało, by obowiązek opłacania składek od wszystkich umów-zleceń do czasu osiągnięcia w danym miesiącu zarobków odpowiadających płacy minimalnej pojawił się dopiero od stycznia 2015 r. W projekcie znalazły się również rozwiązania, które zaskoczyły ekspertów.
Takich zmian od dawna domagali się związkowcy. Obecnie obowiązek odprowadzania daniny dotyczy wyłącznie pierwszego kontraktu. Ale to niejedyne nowe propozycje resortu. W najnowszej wersji projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych skierowanej do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów wprowadzono też rozwiązania, które zaskoczyły ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.