Jak oswoić drony? Czy dane w chmurze są bezpieczne? Dlaczego warto dbać o cyberbezpieczeństwo? Jak akredytacja pomaga budować zaufanie do nowych technologii?

W ostatnim roku niemal każdy z nas musiał dołączyć do cyfrowego świata w znacznie większym zakresie niż dotąd, a to oznacza, że kluczowe dla nas stało się bezpieczeństwo korzystania z oferowanych narzędzi i systemów.

Żeby było jeszcze pewniej, w przyszłości akredytowane certyfikacje konieczne będą nie tylko w obszarze cyberbezpieczeństwa, ale np. dla bezzałogowych statków powietrznych czyli dronów.

O tym opowiada Krzysztof Woźniak, Kierownik Działu Akredytacji Inspekcji, Certyfikacji Wyrobów i Osób w Polskim Centrum Akredytacji. Posłuchajcie!

„DGPtalk: 20 lat Polskiego Centrum Akredytacji”

„DGPtalk: 20 lat Polskiego Centrum Akredytacji” to seria podcastów, w których opowiemy, czym zajmuje się PCA i jak dba o nas, konsumentów, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przyjrzymy się też, w jaki sposób pomaga polskim przedsiębiorcom w ekspansji na rynki zagraniczne. Jakość i bezpieczeństwo, gdy chodzi o żywność, badania laboratoryjne, szeroko rozumianą produkcję, nadawanie uprawnień i wiele innych, są dla nas wszystkich ważne, a PCA poprzez nadawane akredytacje, to właśnie gwarantuje.