Gościem Marcina Cichońskiego w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury" jest Michał Szczygieł, piosenkarz autor tekstów i kompozytor.

W ostatnich latach miałem czas na zebranie doświadczenia, na popełnianie błędów przy wielu aspektach twórczości. Nawet nie mówię o samej muzyce, ale i klipy, i kwestie promocyjne, wizualne. Ja przy tym wszystkim bardziej lub mniej biorę udział – mówi Michał Szczygieł.

Jeżeli komuś zaufam w danym aspekcie, to oczywiście zdanie tej osoby jest na końcu najważniejsze. Bo jakby ktoś mi sugerował zmiany w piosence i bym się słuchał kogoś, nie czułbym się z tym dobrze, gdybym ktoś mi narzucał, że muszę coś zmieniać – dodaje Szczygieł.

Miałem w swojej karierze taki moment, że wychodząc na scenę, kompletnie nie czułem się na „Spontan” albo na „Adrenalinę”, a jednak trzeba było ludziom dać radość. W tym momencie pojawia się profesjonalizm. Umówmy się bycie artystą, to nie jest taki typowy zawód. Tak jak trzeba oddzielić w każdym zawodzie, oczywiście w miarę możliwości, życie prywatne od życia zawodowego, tak tutaj trzeba pokazać pełen profesjonalizm – komentuje Michał Szczygieł.