Gościem Marcina Cichońskiego w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury" jest Cleo, piosenkarka, autorka tekstów.

Vinylova, czy to uśmiech do starszych form?

– Od dziecka uwielbiam słuchać oldschoolowej muzyki, bardzo lubiłam lata sześćdziesiąte, płyty Arethy Franklin, diw soulowych, ale również moja mama słuchała winyli. Najlepsze lata disco lat siedemdziesiątych, takie klasyczne, wypiłam z mlekiem matki. Dlatego czułam się w tym repertuarze dość swobodnie i nawet kiedy pracowałam w studiu, mój realizator zauważył: „Ty tak szybko nagrywasz te kawałki”. To jakoś tak samo ze mnie wypływa – mówi Cleo.

– Jesteśmy przesyceni tym wszystkim. Kiedyś bardzo czekałam na jakieś albumy: Mariah Carey, czy Whitney Houston, które pojawiały się jeszcze na kasetach, bo ja jestem ten rocznik kasetowy. Doceniałam każdą piosenkę, każdy moment przesłuchania tego albumu. Teraz dzieciaki włączają komórkę i mają tam wszystko, co im się podoba – mówi Cleo.

– Lubię odpalić winyle, szczególnie mam takie płyty od mamy. Chociaż teraz mam coraz mniej czasu muszę przyznać. Na pewno wyciszam się przy tego typu muzyce, na jakiej się wychowałam: soul, gospel, R’n’B – dodaje Cleo.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!

Cleopiosenkarka, autorka tekstów.