Co to jest EuroSkills?

– W wielu miejscach na świecie permanentnie organizowane są igrzyska, zawody w ramach których ludzie, sportowcy współzawodniczą ze sobą w klasycznych konkurencjach sportowych. Są przedsięwzięcia o charakterze artystycznym np. Eurowizja jest jednym z nich, są też takie, które są ukierunkowane na wygląd zewnętrzny, związane z urodą. Jest również zupełnie inny rodzaj międzynarodowego współzawodnictwa, którego skutki, efekty są o wiele bardziej użyteczne dla rozwoju gospodarczego, zawodowego. Tym wydarzeniem, które różni się od trzech pozostałych jest konkurs EuroSkills i WorldSkills – mówi Dawid Solak.

Reklama

– Konkurs polega na tym, że młodzi ludzie z wybranych krajów Europy, czy z wybranych krajów świata raz do roku, naprzemiennie spotykają się w jednym miejscu i rywalizują o tytuł najlepszego w Europie albo na świecie fryzjera, kucharza, dekarza. Tych konkurencji jest kilkadziesiąt i odpowiadają wszystkim dziedzinom gospodarki – dodaje Solak.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka "DGPtalk: Obiektywnie o biznesie".

Pobierz aplikację upday z Google Play lub App Store!

Dawid Solak – zastępca dyrektora generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Menedżer specjalizujący się w tematyce rozwoju innowacji i synergii pomiędzy edukacją a biznesem, w szczególności przemysłem.

Fot. materiały prasowe