Autopromocja

Ministerstwo finansów nie planuje zwiększać kwoty wolnej od podatku

27 lutego 2015

Ministerstwo finansów nie planuje zmiany kwoty wolnej od podatku. Od 2009 roku fiskus nie pobiera daniny tylko gdy nasze roczne zarobki nie przekraczają 3091 złotych.

Szef resortu finansów Mateusz Szczurek zaznacza, że kwota wolna od podatku jest tylko jednym z elementów systemu podatków dochodowych. Według ministra, Polska jest krajem, w którym podatki są niższe niż średnia w Unii Europejskiej. Jego zdaniem, porównania kwoty wolnej z innymi państwami nie pokazuje całego systemu podatkowego. Szef resortu zaapelował też, żeby nie mylić systemów podatkowych i pomocy społecznej.

Na początku lutego posłowie koalicji odrzucili projekt Twojego Ruchu, który zakładał zwiększenie kwoty wolnej od podatku do ponad 6 tysięcy złotych. Internauci nie dają za wygraną. Pod każdym wpisem na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej na Facebooku pytają „co z kwotą wolną od podatku?”.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.