Dziś firma, która przenosi się z jednego miasta do drugiego, musi powiadamiać o tym urzędników aż cztery razy. W petycji, którą niebawem zajmą się posłowie, przedsiębiorcy domagają się uproszczenia tej procedury
„Firmy zarejestrowane w KRS muszą dokonywać aż czterech oddzielnych zgłoszeń, żeby dopełnić wszystkich wymaganych przez państwo formalności związanych ze zmianą adresu. Przez absurdalne przepisy księgowi i przedsiębiorcy tracą sporo czasu, a nikomu niepotrzebne dokumenty weryfikują tysiące urzędników, których pracę mogłoby zastąpić kilka linijek kodu w rządowym oprogramowaniu” – czytamy w petycji Fundacji „Można lepiej!”, która na początku kwietnia została skierowana do sejmowej komisji ds. petycji.
Jej autorzy zwracają uwagę na to, że pomimo postępującej elektronizacji usług publicznych, wciąż mocno trzymają się rozwiązania zaczerpnięte z poprzedniej epoki. Wówczas przedsiębiorca był zmuszony do pielgrzymowania między urzędami, które nie miały efektywnego kanału wzajemnej komunikacji. Wydawać by się mogło, że wraz z wprowadzeniem coraz doskonalszych systemów podobne uciążliwości odejdą w zapomnienie. Okazuje się, że wcale tak się nie stało.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.