Nie tylko wiek, lecz także ryzyko zdrowotne powinno być wskazaniem do badań profilaktycznych – lekarze rodzinni wytykają błędy nowego programu Ministerstwa Zdrowia.
Morfologia, cholesterol, poziom glukozy, pomiar masy ciała, tętna oraz ocena ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia czy cukrzycy – to podstawowy pakiet badań, które każdy pomiędzy 40. a 65. rokiem życia będzie mógł bez skierowania wykonać raz na pięć lat. Zrobi je albo u lekarza medycyny pracy wraz z innymi badaniami, albo u swojego lekarza rodzinnego. To zapowiedź resortu zdrowia. Zmiany mają wejść w życie od początku przyszłego roku.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.