Autopromocja

Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej zawiesza działalność jednego oddziału. Brakuje lekarzy

1 lutego 2016

Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej od dziś zawiesza działalność oddziału wewnętrznego oraz częściowo Szpitalnego Oddziały Ratunkowego. Przyczyną zamykania oddziałów jest brak lekarzy - czytamy w komunikacie na stronie szpitala.

Pacjenci, którzy zostali przyjęci na oddział ratunkowy, będą kierowani na inne. Szpital uspokaja, że leczeni na oddziale wewnętrznym będą mieli zapewnioną opiekę do wypisania ze szpitala. Władze Dąbrowy Górniczej zapowiadają, że monitorują sytuację i uspokajają, że pacjentom nie zagraża niebezpieczeństwo. Śląski Urząd Wojewódzki zgodził się tylko, by zawieszenia dokonano na miesiąc. Argumentuje, że zawieszenie oddziału ratunkowego jest bezzasadne i nieprzewidziane przepisami.

Na jutro śląski NFZ zaplanował spotkanie w sprawie szpitala w Dąbrowie Górniczej. Uczestnikami będą przedstawiciele szpitali w sąsiednich województwach i Urzędu Wojewódzkiego.
Pacjenci mogą także dowiadywać się o miejscach udzielania świadczeń pod numerem czynnej całodobowo infolinii Śląskiego NFZ: 801 002 903.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.