Sektor energetyczny. Księżopolski: "Polska ma przewagę strategiczną nad innymi państwami"

Krzysztof Księżopolski
<p>Krzysztof Księżopolski</p>Dziennik Gazeta Prawna
8 września 2022

Mówimy o przewadze strategicznej nie tylko jeśli chodzi o infrastrukturę, ale też wykorzystanie gazu w produkcji energii elektrycznej – podkreśla w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną dr Krzysztof Księżopolski, adiunkt w katedrze Polityki Publicznej SGH

- Już w zeszłorocznym raporcie pokazywaliśmy, że firmy energetyczne powinny przygotować się na wzrastające napięcie międzynarodowe wywołane agresywną polityką rosyjską i powinny brać pod uwagę, że poziom zagrożeń hybrydowych bardzo dynamicznie wzrasta. Mowa o kwestiach cyberbezpieczeństwa, czy kwestiach sabotażu i dezinformacji – mówi dr Krzysztof Księżopolski, współautor raportu SGH i Forum Ekonomicznego.

Pozostało 86% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png