Banki notowane na GPW. Na inflacji zarabiają jak nikt i tracą jak wszyscy

Początek roku przyniósł w giełdowych instytucjach finansowych skok zysków. Ale gdyby doliczyć wpływ zmian cen obligacji, byłaby strata.

Ponad 4,4 mld zł na plusie - taki był łączny wynik za I kw. 11 krajowych banków, których akcje są notowane na warszawskiej giełdzie - wynika z podsumowania DGP. Rok wcześniej też był zysk, ale wyniósł 2,5 mld zł. Ponad trzykrotnie ubiegłoroczny wynik poprawił Bank Pekao. Dwa razy więcej zarobił ING Bank Śląski. Getin Noble Bank, który rok wcześniej notował stratę, tym razem był na plusie. Jedyną instytucją, której wynik się pogorszył, był Bank Handlowy, który przed rokiem zanotował nadzwyczajne zyski dzięki sprzedaży obligacji.

Pozostało 88% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png